Bývalí zákazníci

Autor: Stanislav Čačko | 22.7.2013 o 11:19 | Karma článku: 7,53 | Prečítané:  813x

Bolo horúce nedeľné popoludnie a my sme sa rozhodli, že opustíme našu dobre známu dedinu a strávime nejaký čas v meste. Ak sa to mesto dá vôbec mestom nazvať.  Zišli sme sa v celkom dobrom zložení, viac menej rodinnom a všetko nasvedčovalo tomu, že si niekde príjemne  posedíme.

Od rána som mal chuť na mojito, ale keďže medzi nami boli aj neskôr narodení začali sme pekne v zmrzlinárni. Trochu sme sa schladili a rozdelili na tých, ktorí idú do kina a na tých, ktorí idú na drink/pizzu/cestoviny/whatever.  Po chutnej zmrzline sme sa teda posunuli ďalej do centra na terasu pizzerie s honosným názvom.

Bolo ešte pomerne skoro, cca päť hodín popoludní a tak sme boli zrejme prvými návštevníkmi.  Pani čašníčka, ktorú sme vytrhli z letargie sediac na terase si ani nestihla zapáliť svoju cigaretku a už sa musela „hnať do roboty." O malú chvíľu už stála pri nás - 5 (slovom piatich) ľuďoch s 1 (slovom jedným) jedálno-nápojovým lístkom. A hneď sa nás aj opýtala, čo si dáme na pitie. Keďže sme všetci nerozhodné osoby, tak som jej prívetivo naznačil, že my si vyberieme, nech príde ochvíľu a ešte som sa jej ako slušný zákazník opýtal, či majú aj miešané drinky. Odpovedala : Áno..a už na odchode ukázala rukou na jedálny lístok. Zrejme to malo znamenať niečo ako: Áno, máme široký výber alko aj nealko miešaných drinkov, môžete si vybrať z nápojového lístka. Túto vetu som si len predstavoval pod majestátnym gestom pani čašníčky na odchode (v prázdnom „exkluzívnom" podniku).  Zhodou okolností v ponuke bolo mojito, tým pádom bola moja voľba jasná. Na terase pribudli ďalšie 2 (slovom dve) štamgastky. Keď sa pani čašníčka priblížila s papierikom v ruke, aby si zapísala naše požiadavky. Objednal som si mojito. „Mojito nerobíme, všetky ostatné drinky robíme." Hmmm..to som si mal asi domyslieť z toho veľavravného gesta. „Tak Tequilu. A cestoviny."  Zvyšok si objednal colu a minerálku. Moja mojito kolegyňa si teda z ponuky vybrala Piňacoládu a a pizzu a ďalšia cestoviny.

Po dosť dlhom čase sme sa dočkali nápojov. A spokojne sme čakali na pizzu a dvojo cestovín. Aké bolo naše prekvapenie, keď pani čašníčka priniesla dvojo pízz a jedni cestoviny. Čo už keď pomenovali pizzu aj cestoviny rovnakým názvom. Na sekundu blondína aj rozmýšľala, že to nechá tak a pizzu si vezme, no neboli na nej práve najchutnejšie ingrediencie. A tak pani čašníčke oznámila skutočnosť, že si priala cestoviny. „Vy ste chceli cestoviny? Aha" A s pohľadom krvilačnej veveričky odišla. Po niekoľkých minútach došli aj cestoviny, ktorých polovica zostala v tanieri. Nevydarili sa. Asi preto, že boli pripravované narýchlo. Alebo inak. J Dopili sme, dojedli, zaplatili a odišli.

Oznam:  Týmto spôsobom chcem pozdraviť milé a ochotné pani čašníčky, ktoré si svoju prácu vážia a robia ju s láskou a svedomito a berú ju ako službu. A tým, ktoré ich práca nebaví chcem odkázať, aby to nechali tak a išli domov. Potom majú zlý deň nielen ony, ale aj zákazníci. A nespokojný zákazník je...bývalý zákazník.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu. Matečná potvrdila, že nepríde.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?