Magentovými okuliarmi

Autor: Stanislav Čačko | 5.4.2013 o 0:27 | (upravené 5.4.2013 o 0:48) Karma článku: 8,18 | Prečítané:  933x

Môj historicky prvý blog bude venovaný mojej škole. Niežeby som nemal o čom písať. To v žiadnom prípade. Námetov na blog sa nájde každý deň hneď niekoľko, no tento akosi musím. Poznáte to, občas sa musíte podriadiť pravidlám...alebo nie, nemusím...ale chcem. Aby to vyznelo presvedčivejšie.

Nebudem písať o škole, ale zameriam sa na jej zložku. Fakultu. Tú, ku ktorej sa už tretí rok hlásim aj ja, čiže Fakultu masmediálnej komunikácie. Samozrejme ako všetko, aj ona má ešte čo doháňať, no myslím, že ak sa na ňu pozrieme magentovou optikou, drobné nedostatky sa, ak človek chce, dajú prehliadnuť. A ja chcem. (opäť)

Prečo magentovými okuliarmi ?  Lebo magenta ( ja tomu hovorím ružová) spolu so sivou tvorí korporátne farby a vytvára akúsi identitu našej fakulty. Nielen naša webová stránka hýri týmito farbami, ale dokonca aj priestory našej budovy na Skladovej ulici v Trnave. Musím priznať, že som ešte od nikoho nepočul, aby bola jeho fakulta tak hrdá na svoju existenciu, ale zároveň chcem podotknúť, že tá naša má byť na čo. Nebudem chváliť, zhrniem len pár faktov. Spomeniem top 5 vecí, ktoré by mi asi na inej škole chýbali.

1. Atteliér. Atteliér je univerzitný časopis, ktorý vychádza neviem odkedy, ale určite má za sebou už dlhý život (súdim podľa toho, že som držal v rukách aj jeho čiernobiely výtlačok) a ešte dlhý a úspešný život ho isto čaká. Pripravujú ho aj moji spolužiaci, takže viem, že jeho budúcnosť je v tých najlepších rukách. Snaží sa byť vždy aktuálny a svieži. Prináša info zo sveta médií, ale nielen odtiaľ. Zameriava sa aj na aktivity školy a študent v ňom nájde všetko čo potrebuje. A samozrejme aj to, čo nepotrebuje, ale chce. (To mi pripomenulo istú reklamu.)

2. Aetter. Aetter je fakultné rádio, ktoré vysiela v čase, keď sa vráti študent zo školy a vypĺňa mu čas popri facebooku...teda, popri učení som chcel napísať. Alebo ho má človek zapnuté predtým ako sa chystá na žúrku, poprípade vtedy, keď na žúrku nemôže ísť, lebo nemá peniaze. Aetter má vo svojej ponuke spravodajský servis, hudobné rebríčky a ďalšie zaujímavé relácie pre potechu ducha i tela. Niekedy ani nie je o čom kecať, tak sa kecá o ničom, hlavne, že sa kecá a musím povedať, že poväčšine celkom dosť vtipne. ( K&H)

3. HD štúdio. Síce je nové, veľmi veľmi drahé a veľmi veľmi profesionálne. No bol som tam len pár krát. Sťažovať sa nebudem, ani nemôžem. Lebo je to moja chyba. Nevymyslel som nič kreatívne, aby som v ňom mohol pracovať. No do budúcna určite niečo vymyslím a s týmto mega dobrým nápadom sa na to najvyššie poschodie prepracujem. Ale tí, ktorí tam už boli, vytvorili celkom fajn veci a už sa vraj spúšťa FMK TV...tak uvidíme, určite bude stáť za to.

4. Priestor na sebarealizáciu. Máloktorá škola asi ponúka svojim študentom taký priestor na prezentovanie svojej tvorby, nápadov a myšlienok ako tá naša. Okrem spomínaného rádia, časopisu a televízie tu funguje aj spevácky zbor a kabinety, v ktorých sa vedomosti premieňajú na prax. Študentom je povolené využívať kreativitu takmer vo všetkom...natáčaní filmov, fotení, organizovaní rôznych akcií, plesov, športových podujatí, improvizačných súťaží ba dokonca i módnej prehliadky. Neviem, či sa takýmto niečím môže chváliť aj nejaká iná fakulta. Ak áno, tak blahoželáme, ak nie, tak nezáviďte. Závisť je škaredá vec.

5. Geniálni ľudia. Áno vy, ktorí práve čítate tento blog, lebo som vám to prikázal. Presne vy, ktorí ste to dobojovali a dočítali až potiaľto s úškrnom na tvári. Vám ďakujem. Mojim Golden girls, mojim komparzovým kolegom a stand-inom (či ako sa to píše) Nebyť štúdia na FMK by som nespoznal vás, tak skvelých ľudí, ktorí so mnou zdieľate školské lavice, ale i barové pulty a tanečné parkety.

Toľko môj magnetový pohľad na svet. Ďalšie blogy už budú bezfarebné. Dúfam. Chcem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu. Matečná potvrdila, že nepríde.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Podnikateľ sa k školstvu vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?