Zanedbaná dôvera

Autor: Stanislav Čačko | 21.7.2013 o 21:31 | Karma článku: 7,98 | Prečítané:  314x

Poznáte ten pocit keď sa vám nič nedarí. Jeden neúspech strieda druhý. Šťastie akoby v týchto letných mesiacoch odišlo niekam k moru a nie a nie sa vrátiť. Nejako podobne som na tom aj ja.  V dobrej viere som čakal, že toto leto strávim pracovne v zahraničí, ale z rozhodnutia mocných sa tak nestalo. A tak som doma.

 

Na jednej strane je to fajn, lebo počas roka som často mimo domu, a tak môžem byť  s tými, ktorých mám najradšej. Na druhej strane prichádzam o množstvo zážitkov z nového, nepoznaného a samozrejme aj o aký taký príjem. Vždy sa však teším keď sa stretneme či už rodina alebo priatelia pokope a trávime spolu čas. Veľa času. Nie vždy to však vyjde tak ako si vysnívate a plánujete. A niekedy sa stávajú aj nepríjemné veci.

Čím je človek starší, tým viac si uvedomuje hodnotu čohokoľvek.  Peňazí, zdravia, priateľstva.  Nikdy som sa nezamýšľal nad tým aké vlastnosti by mal mať človek, ktorého by som mohol nazývať svojim priateľom. Mal by byť múdry? Nie! Veď múdry nie som ani ja. Mal by byť dochvíľny? Citlivý? Milý? Sebavedomý? Skromný? ... Uvedomil som si, že o to vôbec nejde. Je jedno aký človek je. Každý z nás je iný, každý vyrástol v inom prostredí, iných podmienkach, každý má inú výchovu či povahu. To je to pekné, rozmanitosť a jedinečnosť každého. To najpodstatnejšie, čo si vyžaduje každý vzťah - súrodenecký, rodinný, kamarátsky, priateľský, jednoducho každý. To na čom všetko stojí a padá je dôvera.  Je naozaj ťažké dôverovať niekomu kto vás opätovne sklamal a kto vás uráža a osočuje namiesto toho, aby povedal prepáč.  A je ťažké tváriť sa, že sa nič nedeje. Hrať sa na silného a byť silným sú dve odlišné veci. Skúsme sa keď budeme večer zaspávať nad sebou zamyslieť, či to, čo žiadame od druhých uskutočňujeme aj my sami. A či našu dôveru niekto nezneužíva. Rany zo sklamania patria k tým najbolestivejším.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?