Trochu slnka, prosím

Autor: Stanislav Čačko | 6.4.2013 o 22:32 | Karma článku: 11,10 | Prečítané:  908x

Ľudia, čo nie ste s ničím spokojní, ani nikdy nebudete. Obraciam sa na Vás s pokornou prosbou. Áno, viem, že táto krajina je hrozná, že tu je všetko skorumpované, nič nefunguje. Zle je na tom školstvo, zdravotníctvo, súdnictvo, cirkev, všetko. Nič nie je dobré, nikde žiadne pozitívum. V televízii niet na čo pozerať, samé vraždy a hlúpe pseudocelebrity, v rádiu sa hudba nedá počúvať. Ľudia, ktorí sa snažia niečo urobiť, to robia nesprávne, vy by ste to urobili stokrát lepšie. Nepochybne.

O jedno Vás prosím. Prestaňte znepríjemňovať život nám, akým- takým optimistom svojim večným sťažovaním sa na niečo.  Už mám toho akurát tak po krk. Mám dosť tých chronických sťažovateľov, ktorí s očami vypadávajúcimi z jamiek nenechávajú na nikom a na ničom suchú nitku a sami nepohnú ani prstom, len sa sťažujú koľko majú vlastných problémov. Problémy má každý. (Kto nie, ozvi sa, rád ťa spoznám.) Neviem, asi som divný alebo z inej planéty, ale vo všetkom sa snažím nájsť pozitívum. Vždy si hovorím, že nemôže byť všetko také pochmúrne ako sa na prvý pohľad zdá.  Jednoducho sa snažím povzniesť sa nad to všetko, čo sa deje okolo. Inak by som asi scvokol.

Nepáči sa ti na Slovensku? Zbaľ sa a choď preč.  Nepáči sa ti v tvojej práci?  Na Úrade práce čaká na tvoje miesto ďalších X ľudí. Nepáči sa ti na škole? Čo tam ešte robíš, na tvojom mieste mohol byť niekto, koho by to bavilo viac. Chcelo by to trochu optimizmu, vďačnosti a pokory. Buďme radi, že sa máme ako sa máme. Ľudia sú na tom aj oveľa oveľa horšie a svoje životy zvládajú s neskutočnou ľahkosťou. Prestaňme byť tak prehnane negatívni voči všetkému, čo sa deje okolo nás a možno vtedy, keď budeme hľadať vo všetkom niečo krajšie, možno práve vtedy vojde to slnko aj do našich životov a obráti naše zmýšľanie k lepšiemu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?